View:
< Prev
October
Next >
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
Friday Oct 1st
Maria Chapdelaine
4:00 PM
Asia
7:15 PM
Titane
9:15 PM
Saturday Oct 2nd
Maria Chapdelaine
1:00 PM
Asia
4:30 PM
The Truffle Hunters
7:00 PM
Titane
9:15 PM
Sunday Oct 3rd
OIAF: Best of (Canadian Edition)
1:00 PM
7:00 PM
OIAF: Archipelago
3:00 PM
4:45 PM
Monday Oct 4th
Asia
4:30 PM
The Truffle Hunters
6:45 PM
Titane
8:45 PM
Tuesday Oct 5th
Asia
4:30 PM
On Broadway
6:45 PM
Titane
8:45 PM
Wednesday Oct 6th
On Broadway
4:30 PM
The Truffle Hunters
6:45 PM
Titane
8:45 PM
Thursday Oct 7th
The Truffle Hunters
4:30 PM
Titane
6:45 PM
On Broadway
9:15 PM
Friday Oct 8th
Le Club Vinland (Vinland Club)
4:00 PM
The Year of the Everlasting Storm
6:45 PM
Nosferatu: Phantom der Nacht (The Vampyre)
9:15 PM
Saturday Oct 9th
The Year of the Everlasting Storm
1:30 PM
CatVideoFest 2021
4:15 PM
Le Club Vinland (Vinland Club)
6:30 PM
Fire Music
9:15 PM
Sunday Oct 10th
Fire Music
2:00 PM
Le Club Vinland (Vinland Club)
4:15 PM
The Hidden Life of Trees
7:00 PM
CatVideoFest 2021
9:15 PM
Monday Oct 11th
Nomadland
12:00 PM
The Hidden Life of Trees
2:30 PM
Le Club Vinland (Vinland Club)
5:00 PM
The Year of the Everlasting Storm
7:45 PM
Tuesday Oct 12th
Le Club Vinland (Vinland Club)
4:15 PM
Fire Music
7:00 PM
Nosferatu: Phantom der Nacht (The Vampyre)
9:00 PM
Wednesday Oct 13th
Nomadland
4:15 PM
The Hidden Life of Trees
6:45 PM
Nosferatu: Phantom der Nacht (The Vampyre)
9:00 PM
Thursday Oct 14th
Fire Music
4:30 PM
Nomadland
6:45 PM
CatVideoFest 2021
9:15 PM
Friday Oct 15th
Respect
4:00 PM
Dear Future Children
7:00 PM
Bergman Island
9:15 PM
Saturday Oct 16th
Dear Future Children
1:30 PM
Respect
3:30 PM
Bergman Island
6:45 PM
Possession
9:15 PM
Sunday Oct 17th
Dear Future Children
12:00 PM
Bergman Island
2:15 PM
Stillwater
4:45 PM
The Green Knight
7:45 PM
Monday Oct 18th
Stillwater
3:30 PM
Bergman Island
6:45 PM
The Green Knight
9:15 PM
Tuesday Oct 19th
Dear Future Children
4:00 PM
Stillwater
6:00 PM
Bergman Island
9:00 PM
Wednesday Oct 20th
Bergman Island
4:00 PM
Possession
6:45 PM
The Green Knight
9:20 PM
Thursday Oct 21st
Dear Future Children
4:30 PM
Bergman Island
6:45 PM
Possession
9:15 PM
Friday Oct 22nd
Délicieux
4:00 PM
Wife of a Spy
6:45 PM
Fanny: The Right to Rock
9:15 PM
Saturday Oct 23rd
Fanny: The Right to Rock
2:00 PM
Wife of a Spy
4:15 PM
Délicieux
6:45 PM
The Card Counter
9:15 PM
Sunday Oct 24th
Dear Future Children
12:00 PM
Délicieux
2:00 PM
Fanny: The Right to Rock
4:30 PM
La Piscine
6:45 PM
Monday Oct 25th
Délicieux
4:00 PM
Wife of a Spy
6:45 PM
Fanny: The Right to Rock
9:15 PM
Tuesday Oct 26th
Fanny: The Right to Rock
4:30 PM
Délicieux
6:45 PM
Wife of a Spy
9:15 PM
Wednesday Oct 27th
Dear Future Children
La Piscine
The Card Counter
Thursday Oct 28th
La Piscine
The Card Counter
Dear Future Children
Friday Oct 29th
Little Girl (Petite Fille)
The Electrical Life of Louis Wain
The Thing
Saturday Oct 30th
Creature from the Black Lagoon
The Electrical Life of Louis Wain
Little Girl (Petite Fille)
The Beyond
Sunday Oct 31st
Little Girl (Petite Fille)
The Electrical Life of Louis Wain
Les Diaboliques